Back Country House
ArchitekturaCabinsDom w lesie

Back Country House

Photographer

Jo Smith

507

About inspiration

Back Country House – Nowozelandzki dom w stylu wiejskiej chaty blisko natury

 

Położony na ukrytym, otoczonym bujną roślinnością terenie, ten dom nawiązuje do unikalnego nowozelandzkiego typu wiejskiej chatki. Dążąc ku prostocie, składa się z jednego budynku przeznaczonego na przestrzeń dzienną (mieszkanie, gotowanie, jedzenie) oraz dobudówki, mieszczącej pomieszczenia usługowe i sypialne na niższym poziomie.

 

 

Doświadczenie związane z tym domem to poczucie związku między mieszkańcami, a otaczającym ich środowiskiem. Przestrzeń dzienna otwiera się całkowicie z dwóch stron, tworząc wrażenie pomieszczenia na świeżym powietrzu, a kominek i wanna umieszczone na tarasie skłaniają do codziennego przebywania na zewnątrz.

 

 

Rozległe wykorzystanie miejscowego, drewna cyprysowego wewnątrz i na zewnątrz, pasywne ogrzewanie/wentylacja oraz wydajna izolacja sprawiają, że dom ma niski wpływ na środowisko a surowe, naturalne materiały doskonale łączą dom z otoczeniem.

 

 

Projekt wnętrza kontrastuje mocno tekstury i sęki drewna z płaskimi, czystymi, białymi powierzchniami. Wykończenia podłogi i wszelkie listwy zostały pominięte, drewno łączy się z białymi ścianami w prosty i szczery sposób, a osiągnięcie tego efektu wymagało wysokiego poziomu rzemiosła.

 

 

Prostota palety kolorów stwarza uczucie spokoju, które stanowi mile widziane tło dla czasem chaotycznego życia młodej rodziny.

ArchitekturaCabinsDom w lesie