Bugambilias House
ArchitekturaDomy

Bugambilias House

Architect

Taller Mexicano de Arquitectura

Photographer

Alejandro Loustaunau

Place

Merida, Mexico

 

475

About inspiration

Intencją tego projektu głównie jest pełnienie funkcji schronienia wobec swojego najbliższego otoczenia, skupiając się na wewnętrznej przestrzeni, zważywszy że sąsiedztwo jest w trakcie rozwoju i istnieją pewne problemy związane z bezpieczeństwem.

 

Ponieważ Casa Bugambilias znajduje się w rozwijającym się i “wrogim” obszarze, zespół projektowy zaproponował “wewnętrzną” operację, zamykając jak najwięcej widoków na zewnątrz. Dlatego wygląd ujawnia się jako monolit tylko z niezbędnymi otworami, które zapewniają wentylację i oświetlenie, z potężnymi murami granicznymi stanowiącymi jego obramowanie. Niemniej jednak wnętrze domu otwiera się na swoje patio, tworząc jaśniejsze i swobodniejsze otoczenie.

 

Główne wejście prowadzi do przedsionka, który rozgałęzia się na parterze, prowadząc do salonu oraz wąskiego korytarza na świeżym powietrzu, który prowadzi do basenu usytuowanego na końcu domu, wraz z tarasem. Przestrzeń dzienną umieszczono obok dwupoziomowego patio, skierowanego w stronę stołu obiadowego na osiem osób, który znajduje się obok przestronnej wyspy kuchennej z ogrodem wewnętrznym jako tłem.

 

Kremowe betonowe schody prowadzą z jednego narożnika na wyższe piętro, gdzie znajduje się pokój telewizyjny i gabinet, trzy sypialnie główne połączone z dwoma zestawami łazienek i szaf, a także balkon. Garaż na samochód otwiera się do kuchni, z niewielkimi pomieszczeniami służbowymi na jego boku.

 

Oprócz surowych ścian, Casa Bugambilias otwiera się także w pewnych punktach za pomocą prostokątnych i kwadratowych okien, umożliwiając widoki na zewnątrz, wraz z otwieranymi szklanymi ekranami przymocowanymi do ścian salonu, które łączą się z tarasem.