Dipping Light
DesignLampy

Dipping Light

Designer

Jordi Canudas

471

About inspiration

Dipping Light – kolekcja nowoczesnych, kolorowych i wesołych lamp wiszących – zaprojektowana w trzech wielkościach, z przeznaczeniem do tworzenia modnych  i dekoracyjnych kompozycji wyzwalających  swoją energię poprzez kolor.

 

Dipping Light, oprócz swojej funkcji jako lampy, ma na celu wzbudzenie zachwytu. Gdy jest włączona, różne odcienie farby przesiewają światło, tworząc magiczny efekt otoczenia. Kiedy jest wyłączona, jej kolorowa szklana kula staje się przedmiotem pełnym piękna, przyciągającym uwagę elementem designu na półce, przy łóżku lub na stole.

 

 

Jordi Canudas to alchemik światła. Eksperymentuje z nim, zawsze starając się być zaskoczony i uczyć się od niego. Jego celem jest uchwycenie istoty światła. Z tym celem stworzono Dipping Light jako kolejny eksperyment – zanurzenie świecącej się żarówki w farbie kilka razy – a efektem końcowym jest ta lampa. Różne warstwy farby rysują koncentryczne kręgi i przechwytują światło, łagodząc jego intensywność. Farba staje się kloszem, nadając kolor i fakturę światłu. Dodano mosiężną podstawę dla wsparcia. Ten proces rzemieślniczy sprawia, że każda lampa staje się unikalnym i ekskluzywnym dziełem.

 

 

Historia Dipping Light dopiero się rozpoczęła. Marset nie chciał ograniczać się tylko do dwóch rozmiarów lampy stołowej. Jego najbardziej poetyczne światło rozszerza swoje zastosowania i teraz dostępne jest jako lampa przenośna, lampa wisząca, lampa ścienna i nowy rozmiar lampy stołowej – ø8 cali – aby zapełnić lukę między małymi a dużymi rozmiarami. Kolory pozostają takie same, z rozszerzoną gamą modeli.