One River North
ArchitekturaMiejsca publiczne

One River North

Architect

MAD

Place

Denver, Colorado, USA

545

About inspiration

One River North – studio MAD Architects przedstawiło projekt wieżowca mieszkalnego w Kolorado z „kanionem” przecinającym jego formę.

 

Najbardziej charakterystycznym elementem szklanej struktury są cięcia wzdłuż przodu łagodnie zakrzywionej bryły, opisane przez zespół projektowy jako “ustrój krajobrazowy”, obejmujący 10 kondygnacji i zawierający tereny zielone oraz elementy wodne. MAD Architects wzorowało się na krajobrazie Kolorado, projektując przypominające kanion przestrzenie.

 

 

“Jeśli uważamy nowoczesne miasta za sztuczne krajobrazy na ziemi, musimy projektować kaniony, lasy, strumienie i wodospady, przekształcając betonowe lasy w drugą naturę” – powiedział założyciel i główny architekt MAD, Ma Yansong.

 

Architekt i jego studio z Pekinu są znane z projektów imitujących świat przyrody. Dla One River North firma zainspirowała się konkretnie pobliskimi Górami Skalistymi, które będą widoczne z dachu, na którym znajdzie się basen, spa i ogród. Na dziewiątym piętrze znajdzie się centrum fitness i studio jogi, które będą także połączone z tarasami na zewnątrz.