FOREST VILLA V66
ArchitekturaDom w lesie

FOREST VILLA V66

Architect
Kabaz

Place
Laren, Netherlands

481

About inspiration

Dom ten, pochodzący z 1956 roku, został znacznie rozbudowany, przy jednoczesnym zachowaniu istniejącego historycznego charakteru

Ten unikalny projekt stał się fascynującą symbiozą między klientem a wykonawcą, a sam Beerbaum pełnił rolę reżysera. Współpraca ta zaowocowała innowacyjnym rezultatem: domem z wizją Beerbauma, położonym na obrzeżach Laren w Holandii.

Dom ten, pochodzący z 1956 roku, został znacznie rozbudowany, przy jednoczesnym zachowaniu istniejącego historycznego charakteru. Duże przeszklenia od strony ogrodu umożliwiają cieszenie się pięknem natury, tworząc wrażenie jak z obrazu. Dom został zaprojektowany tak, aby zapewnić prywatność, nie mając sąsiadów w zasięgu wzroku.

 

 

Rozbudowa istniejącego domu była wyzwaniem ze względu na pierwotny projekt, który czasami nie pasował do współczesnych potrzeb. Wnętrze zawiera wiele elementów, które inspirują rozmowę i tworzą unikalny charakter, takie jak lampa nad stołem jadalnym, stworzona z dziewiętnastu lamp FAT z lat 50. W kwestii wyposażenia, Beerbaum wybrał stonowany i elegancki styl, tworząc miejsce, które sprzyja relaksowi i spędzaniu czasu razem. Zastosowane materiały były luksusowe, a wybór elementów wyposażenia był starannie przemyślany.

 

 

Wszystko w tym domu przyczynia się do poczucia komfortu i dobrego samopoczucia. Wnętrza zostały starannie zaprojektowane, uwzględniając klimat i akustykę. Na przykład, Beerbaum zdecydował się na twardą podłogę, ale jednocześnie zadbał o akustykę sufitu. Zastosował naturalne włókno sisalowe na suficie, co połączone z widocznymi drewnianymi belkami tworzy piękny efekt wizualny i doskonałą akustykę.