ArchitekturaDom w górachWizualizacje 3D

M20

493

About inspiration

Architektoniczna perła na pustyni, M20 to nowoczesna rezydencja z widokiem na Las Vegas

 

Projekt M20, zlokalizowany na wysokości 912 z panoramicznym widokiem na Dolinę Las Vegas, jest prywatną rezydencją ukrytą na pustyni Nevady. Eksperymentując z rozkładem masy oraz przesuwaniem i ciągnięciem form, powstała zewnętrzna struktura o kanciastym i śmiałym wyglądzie, z ostrymi krawędziami i czystymi liniami. Długi i nisko położony dach naśladuje horyzontalność otaczających pustynnych płaskowyżów. Szczegóły ściennych ścięć wokół przeszklonych otworów zapewniają dostęp do widoków, światła i przepływu powietrza.

 

 

Dom jest zbiorem przestrzeni programowo zorganizowanych wokół dziedzińca z przeszklonymi ścianami, co zwiększa obecność naturalnego światła, eliminując potrzebę sztucznego oświetlenia w ciągu dnia. Każde pomieszczenie jest starannie skalibrowane, aby maksymalizować użyteczną przestrzeń, z ukrytymi rozwiązaniami do przechowywania i sprytnymi zabudowaniami, aby osiągnąć minimalistyczną estetykę bez rezygnacji z funkcjonalności i komfortu.

 

 

Paleta materiałów architektonicznych i wnętrzarskich jest starannie dobrana i ograniczona. Kamienista fasada komponuje się z otaczającą pustynią i jest przełamana przez stal COR-TEN, inspirowaną rdzawymi tonami sąsiedniego Narodowego Obszaru Ochrony Red Rock Canyon. Polerowane betonowe podłogi, naturalne drewno i teksturowane powierzchnie tworzą spokojne wnętrze, pozwalając meblom i dziełom sztuki grać główną rolę.

ArchitekturaDom w górachWizualizacje 3D