ArchitekturaDomy

Casa Oslo

Architect

Estudio PK

Photographer

Alejandro Peral

273

About inspiration

Casa Oslo, Nowoczesna Architektura Spotyka Naturę w Sercu Buenos Aires

Zaprojektowana przez Estudio PK, jest unikalnym przykładem architektury mieszkalnej, łączącej w sobie elementy przemysłowe i naturalne. Położona w dzielnicy San Matías w Escobar, Buenos Aires, Argentyna, ta weekendowa rezydencja wyróżnia się swoją czarną metalową powłoką, która stanowi główny element jej industrialnego charakteru.

 

 

Budynek Casa Oslo składa się z dwóch części, ułożonych w kształcie litery “V”, co jest odpowiedzią na specyficzne ograniczenia terenu, który rozszerza się ku tyłowi. Głównym wyzwaniem projektowym było nie tylko zachowanie autochtonicznej roślinności, ale także jej wykorzystanie do stworzenia wielu zielonych przestrzeni, które lokalizują ważne sektory domu, takie jak wejście czy strefa socjalna.

 

 

Dom został zaprojektowany z myślą o niskim utrzymaniu, wykorzystując materiały takie jak beton, aluminium, płytki porcelanowe, blachę, metal i drewno. Wnętrze domu charakteryzuje się jasnymi kolorami i drewnianymi detalami, które kontrastują z ciemną zewnętrzną powłoką. Centralnym punktem jest przestronny salon z jadalnią i kuchnią, który jest podkreślony przez duży dach dwuspadowy, nadający przestrzeni ciepło, elastyczność i ciągłość.

 

 

Na tyłach działki znajduje się sektor z grillem, który działa jak wyspa między dwoma głównymi salami. Głównym celem projektu Casa Oslo było stworzenie domu, w którym można się schronić, otoczonego przez naturę, gdzie granice z naturą są zatarte, tworząc specjalną i unikalną atmosferę dla użytkowników.