Bertoia Diamond Chair
DesignIkony designuMeble

Bertoia Diamond Chair

Designer

Harry Bertoia

276

About inspiration

Krzesło Bertoia Diamond, zaprojektowane przez Harry’ego Bertoia w 1952 roku, jest prawdziwym dziełem sztuki w świecie designu. Jego niezwykła forma i funkcjonalność sprawiają, że jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych elementów wyposażenia wnętrz na świecie.

 

 

Bertoia Diamond Chair to więcej niż zwykłe krzesło. To studium przestrzeni, formy i funkcji, które wychodzi poza tradycyjne pojęcie mebla. Wykonane z wysokiej jakości stali, krzesło łączy w sobie elegancję i wytrzymałość. Dostępne w różnych wykończeniach, takich jak chrom polerowany, satynowy oraz rilsan w kolorze czarnym lub białym, idealnie wpasuje się w każde wnętrze.

 

 

Krzesło Bertoia nie tylko wygląda niesamowicie, ale jest również wygodne. Dostępne z pełnym tapicerowaniem lub tylko z poduszką na siedzisku, zapewnia komfort użytkowania na najwyższym poziomie. Logo Knoll, wybite na podstawie krzesła, jest gwarancją oryginalności i jakości.

 

 

Projekt krzesła Bertoia Diamond został doceniony na całym świecie. Otrzymał między innymi nagrodę “Designer of the Year” w USA w 1955 roku oraz Certyfikat Zasług od Amerykańskiego Instytutu Architektów. To dowód na to, że Bertoia Diamond Chair to nie tylko mebel, ale prawdziwe dzieło sztuki.

 

 

Krzesło Bertoia Diamond ma wymiary 85cm szerokości, 75cm głębokości i 75cm wysokości, z wysokością siedziska na poziomie 46cm. Jest dostępne w sprzedaży zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online, co ułatwia zakup tego niezwykłego mebla.

 

 

Krzesło Bertoia Diamond to idealny wybór dla tych, którzy cenią sobie wyjątkowy design i jakość wykonania. Jego ponadczasowa elegancja i funkcjonalność sprawiają, że jest to doskonały wybór zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Zainwestuj w ikonę designu i ciesz się wyjątkowym stylem w Twoim domu.