ProfesjonalistaZagraniczni

Artemide

14

About professional

Artemide – Ikona Włoskiego Designu Oświetleniowego

 

Artemide to renomowana włoska marka specjalizująca się w projektowaniu i produkcji oświetlenia. Od momentu jej założenia w 1960 roku, firma Artemide stała się symbolem doskonałości w dziedzinie designu oświetleniowego, zdobywając uznanie na całym świecie. Jej innowacyjne projekty, funkcjonalność i estetyka przyczyniły się do tego, że Artemide jest uważana za jedną z czołowych marek w branży.

 

 

Artemide współpracuje z czołowymi projektantami i architektami, aby stworzyć oświetlenie, które nie tylko oświetla przestrzeń, ale także stanowi integralną część projektu wnętrza. Dzięki temu oświetlenie od Artemide jest nie tylko praktyczne, ale również piękne i inspirujące.

Firma jest znana z wykorzystywania nowoczesnych technologii i materiałów, co sprawia, że jej produkty są energooszczędne i przyjazne dla środowiska. Ponadto, Artemide kładzie duży nacisk na badania i rozwój, co pozwala jej tworzyć innowacyjne rozwiązania oświetleniowe.

 

 

Jednym z najbardziej ikonicznych produktów marki Artemide jest lampa Tolomeo, zaprojektowana przez Michelego De Lucchi i Giancarla Fassini. To elegancka lampa biurkowa, która stała się klasycznym przykładem włoskiego designu. Innym znanym projektem jest lampa Eclisse autorstwa Vico Magistretti, która jest znana ze swojego minimalistycznego, a zarazem funkcjonalnego designu.

 

 

Artemide zdobyła wiele prestiżowych nagród i wyróżnień za swoje produkty, a jej oświetlenie można znaleźć w najbardziej prestiżowych miejscach na świecie, od luksusowych hoteli po muzea i galerie sztuki.