ArchitekturaDom nad wodąDom w górachDom w lesieDomy

Eucalypt Haus

285

About inspiration

Eucalypt Haus to wyjątkowy projekt architektoniczny stworzony przez Design House Architecture, zlokalizowany na hektarowej, wiejskiej działce na zachodnim wybrzeżu Północnej Wyspy Nowej Zelandii. Dom ten, zbudowany w malowniczym otoczeniu, łączy w sobie elementy wiejskiego krajobrazu z nowoczesnym designem, tworząc niepowtarzalną przestrzeń życiową.

 

 

Projekt Eucalypt Haus został pomyślany tak, aby w pełni wykorzystać unikalne położenie działki, oferując widoki na góry i ocean. Dom, otoczony dojrzałymi eukaliptusami, stanowi idealne połączenie z naturalnym otoczeniem. Jego lokalizacja na grzbiecie wzgórza zapewnia nie tylko spektakularne widoki, ale także intymność i spokój.

 

 

Kris Wilson, dyrektor Design House Architecture, opisuje dom jako “elegancko brutalny”, z dominującą masą i monochromatyczną paletą kolorów. Ta koncepcja architektoniczna ma na celu stworzenie poczucia trwałości i praktyczności, co jest szczególnie istotne w surowym środowisku zachodniego wybrzeża. Dom charakteryzuje się prostą formą z subtelnymi, architektonicznymi zabiegami, takimi jak lekko skrzywiony plan budynku czy zabawa formami okiennymi. Wnętrze domu jest celowo nieformalne, z centralnie położoną kuchnią, która stanowi serce domu.

 

 

Projekt Eucalypt Haus uwzględnia również zrównoważony rozwój, wykorzystując materiały, systemy retencyjne wody i orientację słoneczną. Dom zapewnia efektywność energetyczną dzięki przemyślanemu projektowi pasywnemu i wysokiej jakości izolacji termicznej.

ArchitekturaDom nad wodąDom w górachDom w lesieDomy