DesignIkony designuMeble

The Egg

Designer

Arne Jacobsen

Year

1958

279

About inspiration

The Egg, Arne Jacobsena: Rewolucja w Designie i Symbol Nowoczesnego Luksusu

 

Zaprojektowany przez Arne Jacobsena, jest nie tylko meblem, ale prawdziwym dziełem sztuki, które zrewolucjonizowało świat designu. Ten ikoniczny fotel został stworzony jako część wnętrza SAS Royal Hotel (obecnie Radisson Collection Royal Hotel) w Kopenhadze, otwierając nowy rozdział w historii projektowania mebli.

 

 

Innowacyjność fotela Egg polega na zastosowaniu nowej technologii i materiałów. Zamiast tradycyjnej stalowej ramy i drewna, Jacobsen użył twardej pianki, która następnie była tapicerowana. Ta metoda, opracowana we współpracy z producentem mebli Fritz Hansen w połowie lat 50., pozwoliła Jacobsenowi na stworzenie unikalnego, organicznego kształtu fotela, który szybko zdobył status kultowego.

 

 

Fotel Egg, od momentu swojego debiutu w 1958 roku, stał się synonimem ekskluzywności i stylu. Jego unikalna, rzeźbiarska forma i wygoda użytkowania sprawiają, że jest on pożądany zarówno w nowoczesnych biurach, jak i eleganckich domach na całym świecie. Ponad 60 lat po swoim wprowadzeniu, Egg nadal pojawia się na okładkach magazynów mody i jest uważany za jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów w historii designu.