DesignIkony designuLampy

Nesso

Designer

Giancarlo Mattioli

505

About inspiration

Lampa Artemide Nesso to więcej niż zwykłe źródło światła, to prawdziwe dzieło sztuki, które od dekad zachwyca miłośników designu na całym świecie. Projekt stworzony przez włoskiego projektanta Giancarlo Mattioliego w 1967 roku, szybko stał się ikoną wśród lamp stołowych, zdobywając uznanie za swój unikatowy, organiczny kształt oraz niezwykłą funkcjonalność.

 

 

Jednym z kluczowych aspektów lampy Nesso jest jej wyjątkowy design. Charakterystyczna, zaokrąglona forma z wyraźnie zaznaczonymi „wypukłościami” przypomina kształt grzyba lub muszli, nadając wnętrzu niepowtarzalny, modernistyczny charakter. Kolor lampy, najczęściej spotykany w odcieniach bieli lub pomarańczy, dodaje energii i ciepła każdej przestrzeni.

 

 

Wykonanie lampy Nesso także zasługuje na uwagę. Użyto do niej wysokiej jakości tworzywa sztucznego, co czyni ją lekką, ale jednocześnie wytrzymałą i łatwą w utrzymaniu. Warto zaznaczyć, że Artemide, jako marka, znana jest z dbałości o szczegóły i jakość materiałów, co bez wątpienia znajduje odzwierciedlenie w lampie Nesso.

 

 

Oprócz unikalnego designu, lampa Artemide Nesso oferuje również funkcjonalność. Jest to lampa stołowa, idealna do salonu, sypialni, czy nawet biura. Jej miękkie, rozproszone światło tworzy przytulną atmosferę, jednocześnie efektywnie oświetlając pomieszczenie.

 

 

Lampa Nesso nie jest tylko elementem oświetleniowym, ale również wyjątkowym dodatkiem, który może stanowić centralny punkt każdego wnętrza. Jej ponadczasowy design sprawia, że pasuje do wielu stylów aranżacji, od klasycznego, przez vintage, aż po ultranowoczesne.

 

 

Podsumowując, lampa Artemide Nesso to nie tylko praktyczne źródło światła, ale przede wszystkim element dekoracyjny, który przyciąga wzrok i wzbudza zainteresowanie. Jej niezwykły kształt i jakość wykonania sprawiają, że jest to doskonały wybór dla tych, którzy cenią sobie włoski design i chcą dodać swojemu wnętrzu odrobinę artystycznego charakteru.