DesignLampy

Lampa Aria

Designer

Zaha Hadid

Year

2013

343

Futurystyczna elegancja

Zaha Hadid, znana na całym świecie architektka, wprowadziła do świata designu wyjątkowy element – lampę Aria. Prezentowana podczas Euroluce na Salone del Mobile w 2013 roku, lampa Aria łączy w sobie dramatyczne cechy architektoniczne z niemal nieważkością użytych materiałów. Jest to więcej niż tylko źródło światła: to prawdziwa rzeźba, która fascynuje i oczarowuje swoich obserwatorów.

 

 

Lampa Aria składa się z 52 warstw materiału Opalflex, tworząc obiekt, który nie tylko oświetla, ale i zachwyca swoją miękką, wzmacnianą tonacją i odbiciami. Jej design charakteryzuje się złożonymi, ale harmonijnymi formami, które obejmują swoje blaski w zasłoniętym oddechu. Centralna struktura lampy jest zdolna do oświetlenia całego pomieszczenia dzięki sześciu źródłom światła i skierowanemu w dół reflektorowi.

 

Dostępna w czterech różnych rozmiarach, lampa Aria jest w stanie dostosować się do każdego rodzaju wnętrza. Dwa mniejsze rozmiary są idealne do użytku domowego, natomiast dwie większe wersje doskonale nadają się do oświetlenia dużych pomieszczeń. Ta wszechstronność sprawia, że lampa Aria jest nie tylko piękna, ale i funkcjonalna.

 

 

Lampa Aria Zaha Hadid dla Slamp to nie tylko źródło światła, ale przede wszystkim dzieło sztuki. Łącząc w sobie majestat wielkiej architektury z codziennym użytkowaniem, idealnie integruje duże objętości z zaawansowanymi technikami oświetleniowymi i technologią. Jest to przykład, jak design może przekształcić codzienne przedmioty w niezwykłe dzieła sztuki, dodając elegancji i stylu każdemu wnętrzu.