Dengo Chocolates Concept Store
RelaxRestauracje

Dengo Chocolates Concept Store

Architect

Matheus Farah + Manoel Maia Arquitetura

Photographer

Fran Parente.

Place

Pinheiros, Brazil

470

Opis miejsca

Smak czekolady od nowa – Dengo, gdzie tradycja spotyka nowoczesność w kolebce czekoladowego majsterkowicza.

 

Architekci dążyli do stworzenia fabryki czekolady w atrakcyjny i spójny sposób, aby podkreślić wyróżniającą cechę Dengo: kontrolę nad każdym etapem procesu produkcji (zwanej także procesem „od ziarna do tabliczki”). Obejmuje to produkcję ziaren kakaowych (czekolady w jej czystej postaci) na zrównoważonych plantacjach na południu stanu Bahia, aż do produkcji tabliczki czekolady. W celu zapewnienia tej troski, projekt zakładał instalację oryginalnych, odrestaurowanych maszyn z lat 40-tych na parterze, aby pokazać rafinację czekolady na miejscu. Młyn jest zaopatrywany w ziarna, które docierają przez przezroczyste rury i przechodzą przez centralny atrium, aby stworzyć czar i wzbogacić wyobraźnię publiczności.

 

 

Na pierwszym piętrze, w stacji Meu Dengo, klienci mogą obserwować, jak specjalnie dla nich są tworzone spersonalizowane przedmioty. Pierwsze i drugie piętra oferują stoły i ławki dla odwiedzających.

 

 

Podłoga jest wyłożona czerwoną ceramiczną okładziną “caquinhos”, typową dla domów w São Paulo z lat 40. i 50. Oprócz hołdu tradycji miasta i wywołania pamięci emocjonalnych, odnosi się także do słynnego produktu marki „quebra-quebra”: tabliczek czekolady w szklanych wnękach, które są łamane na tyle kawałków, ile klient zamawia.