Design

Crisodora

Designer

Lorenzo Dipani | Giancarlo Sangari

529

About inspiration

Pracownia rękodzieła, gdzie każdy produkt to prezent

 

Crisodora wierzy w autentyczne rzemiosło, włoskie rzemiosło doskonałości i troskę, jaką wymaga jego realizacja. W tej unii między sztuką a designem ożywają ponadczasowe kreacje, które potrafią inspirować wyobraźnię i pozwalają współczesnemu człowiekowi odzyskać magiczną wizję świata. W tym celu baśnie, opowieści ludowe, mitologia i starożytne kultury stanowią główne źródła inspiracji. Celem jest zaproponowanie wszystkiego w współczesnej formie, biorąc pod uwagę obecny kontekst i używając wyszukanej komunikacji, jako środek piękna oraz narzędzie refleksji, stając się integralną częścią każdej produkcji.

 

 

Dokładna uwaga dla detali i zaangażowanie w każdy produkt to elementy, które odróżniają włoską produkcję rzemieślniczą Made in Italy od tej przemysłowej. Każda kolekcja stworzona przez Crisodorę jest starannie wykonana ręcznie, czerpiąc inspirację z odległych źródeł i zakorzeniona w subtelnych niuansach starożytnej krainy, bogatej w kultury i archetypy.

 

 

Glina, kamień lawowy i kolorowe emalie to elementy, które ożywiają artystyczną ceramikę. Każdy produkt jest zgodny z starożytnymi technikami produkcji na Sycylii: pierwsze wypalanie tzw. “biscotto” (dosłownie “biszkopt”, czyli terakotowy przedmiot), a następnie drugie wypalanie, emaliowanie, rysunki stworzone techniką pylenia podobną do fresków. Wreszcie, ręczna dekoracja na świeżej emalii. Dlatego każdy produkt to prawdziwe dzieło sztuki w miniaturze.