Tulip table
DesignIkony designuMeble

Tulip table

Designer

Eero Saarinen

Year

1957

282

About inspiration

Tulip Table to ikona designu wnętrzarskiego, która od dziesięcioleci zachwyca swoją prostotą i elegancją.

 

Zaprojektowany w 1957 roku przez fińsko-amerykańskiego architekta Eero Saarinena, stół ten stał się symbolem nowoczesnego stylu i minimalizmu. Jego unikalna, pojedyncza noga, przypominająca kształtem tulipana, wyróżnia go spośród tradycyjnych stołów z czterema nogami, oferując zarówno funkcjonalność, jak i estetyczne piękno.

 

 

Saarinen, dążąc do stworzenia harmonii i porządku, zaprojektował Tulip Table jako część większej kolekcji, która obejmowała również krzesła. Jego celem było wyeliminowanie “bałaganu” nóg stołów i krzeseł, co często przeszkadzało w estetyce pomieszczeń. Dzięki swojej prostej, ale wyrafinowanej formie, Tulip Table doskonale wpisuje się w różnorodne wnętrza, od klasycznych po współczesne.

 

 

Stół Tulipanowy jest dostępny w różnych rozmiarach i wykończeniach, co pozwala na dopasowanie go do indywidualnych potrzeb i preferencji. Blat stołu wykonany jest zazwyczaj z marmuru, laminatu lub drewna, co dodaje mu elegancji i klasy. Jego uniwersalny design sprawia, że jest on popularnym wyborem nie tylko do domów, ale również do biur, kawiarni czy hoteli.

 

 

Warto zaznaczyć, że Tulip Table, mimo upływu lat, nie traci na aktualności. Jest to dowód na to, że dobre wzornictwo jest ponadczasowe. Stół ten nie tylko spełnia swoją funkcję jako mebel, ale również stanowi dzieło sztuki, które może być głównym punktem każdego pomieszczenia.

 

 

Inwestycja w Tulip Table to nie tylko zakup stołu, ale również kawałek historii designu. Jego minimalistyczny, ale wyrazisty styl sprawia, że jest on chętnie wybierany przez znawców designu i miłośników pięknych wnętrz. Bez wątpienia, Tulip Table to mebel, który przetrwa kolejne dekady, będąc świadkiem wielu ważnych chwil w życiu jego właścicieli.