ArchitekturaDomy

Bethells Bach

Photographer

Jackie Meiring

507

About inspiration

Bethells Bach, zaprojektowany przez renomowaną firmę Herbst Architects, to dwupokojowy dom położony w malowniczej okolicy Te Henga, zaledwie 30 km na północny zachód od Auckland City. Ten projekt architektoniczny, umiejscowiony wśród dzikich krajobrazów i naturalnego piękna, stanowi idealne połączenie nowoczesnego designu z surowym urokiem nowozelandzkiej przyrody.

 

 

Bethells Bach znajduje się w okolicy nadmorskiej Bethells, oddzielonej od plaży przez wydmy piaskowe, które kształtowały się przez tysiące lat. Otoczony górami i rodzimym buszem, dom oferuje nie tylko spektakularne widoki, ale także unikalne doświadczenie bliskości z naturą.

 

 

Drewniane ekrany chronią przed wiatrem, a centralny dziedziniec z wulkanicznymi skałami i roślinnością rozprasza światło dzienne w salonie, umożliwiając otwarcie drzwi w różnych warunkach pogodowych. Dom pokryty jest pionowymi deskami cedrowymi, które przenikają do wnętrza, zacierając granicę między przestrzenią wewnętrzną a zewnętrzną.

 

 

Bethells Bach został uhonorowany Nagrodą Architektury Auckland NZIA w 2017 roku, co potwierdza jego wyjątkowość i innowacyjność. Projekt został również opublikowany w magazynie Urbis pod tytułem “Simple Strokes”.

Bethells Bach od Herbst Architects to więcej niż dom – to przestrzeń, w której prostota i zabawa łączą się z elegancją i funkcjonalnością. Zlokalizowany w sercu dzikiej przyrody, oferuje unikalne doświadczenie życia w harmonii z otoczeniem, będąc jednocześnie dziełem sztuki architektonicznej. To idealne miejsce dla tych, którzy cenią sobie spokój, piękno natury oraz nowoczesny design.